Sain yhdeltä kaveriltani linkin Verkkouutisen juttuun, jossa esiintyy Kaukasian kansainkokouksen presidentti Ruslan Kutajev. Heppu kertoo ennustuksestaan Venäjästä ja sen mukaan islamilaiset ottavat siellä vallan. No, ei Putinin eikä islamilaisten valta Venäjällä kuulosta hyvältä. Mutta se, mitä heppu selittää antaa ikävästi osviittaa myös tänne länteen. Kuinka hän määrittelee islamilaiset?
Kutajevin mukaan Moskovassa asuu miljoonia muslimeja, jotka viettävät aikaa kuntosaleilla ja harjoittelevat, jotta voivat nousta barrikadeille oikealla hetkellä.
*
Mitä meidän takanamme on? Ihmiset, jotka tarvittaessa repivät pään irti, räjäyttävät kallon, menevät barrikadeille ja rakentavat barrikadin.
Ja kuinka Kutajev määrittelee vastapuolen?
Hänen mukaansa niiden takana, jotka laskevat ”amerikkalaisten ja brittien rahojen” varaan Venäjän hallitsemiseksi, seisovat vain ”opiskelijat, jotka kulkevat taskulamppuineen”.
Eivät islamilaiset eroa toisistaan niin idässä kuin lännessä. Venäjällä on sinänsä voimaa ja röyhkeyttä panna hanttiin. Mutta täällä lännessä sitä ei ole. Edelleenkin voi todeta sen jo aikaisemmin sanotun, eli sotaa ei voi voittaa, jos kiistää sen olemassaolon.
Länsimaat joutuvat vielä maksamaan kalliisti hyväuskoisuudestaan.

Kun vasemmisto ei saanut Neuvostoliiton avulla romautettua länsimaista demokratiaa, keksittiin tuoda länteen islaminuskoisia.
VastaaPoistaJos Neuvostoliitto ei olisi hajonnut niin se luultavasti olisi jo muslimienemmistöinen. Se kohtalo saattaa olla edessä Venäjällä ellei se hajoa.
VastaaPoistaPutlerin Venäjä käsittää vain Moskovan ja Pietarin. Muut alueet asukkaineen ovat vain raaka-ainevarastoja ja ihmisvarastoja putlerin lihamyllysotiin. Voi hyvinkin olla, että Venäjän enemmistön muodostavat vähemmistökansat alkavat kyrpiintyä nykymenoon ja pistävät jossain vaiheessa ranttaliksi.
VastaaPoistaSuoraa puhetta muslimilta. Vaan on sitä eurooppalaisiakin yritetty sivistää, mitä on tuleman jos nykymeno jatkuu monikulttuurisuus unelman osalta. Sitä järkipuhetta torpataan kyllästymiseen asti väsyneellä rasismi jargonilla. Lueskelin virheet puolueen vaaliohjelmaa/tavoitteita, jos pääsevät hallitukseen. Ne vähäiset hiukset joita vielä on, nousivat pystyyn. Se on varma, että itäraja aukaistaan näillä näkymin vihervasemmisto hallituksen päätöksellä. Ja simsalabim vokkibisnes alkaa kukoistamaan.
VastaaPoistaTervehdys kommentoijille ja kiitos kommenteistanne. Venäjällä on sinänsä sekä voimaa että ennen kaikkea röyhkeyttä panna islamilaisille hanttiin. Länneltä puuttuu sekä kyky että tahto.
VastaaPoista