Niin. Suomellahan on valtavat turvevarastot mutta viherhysterian myötä turve on koko lailla haram, sillä muutenhan ei maailma pelastu. Maailman pelastamisessa hypervihreä Helsinki toimii hypervihreällä tavalla. Niin kuin osittain koko Suomi. Sehän oli jo tiedossa että Suomeen rahdataan Italiasta jätettä poltettavaksi. Ja nyt Helsinki toimii niin kuin Helsinki vain osaa, eli sinne rahdataan Norsunluurannikolta cashewpähkinän kuoria ja niitä sitten poltetaan energiaksi.
Tämä on taas yksi vihreä innovaatio. Täällä jäädään seuraamaan mikä on seuraava. Ja niitähän tulee riittämään. Kas kun seuraava hallitus on mitä todennäköisimmin vihervasemmistolainen, joten vihreitä ideoita (paha) ja vihreitä visioita (vielä pahempi) on luvassa. Minkälaisia ne ovat, en uskalla arvata. Mielikuvitus ei riitä niin pitkälle. Mutta ei sen väliä, onko se järjetöntä kunhan se vain on vihreää.
Niin muuten, toisesta asiasta. Olen seuraillut tuota opposition metelöintiä ja vaatimuksia jotka vaihtuvat jopa tunneittain. Jokseenkin sen metelöinnin voisi tiivistää lauseeseen ”emme tiedä, mitä haluamme, mutta haluamme sen heti”.
Joka tapauksessa on selvää, että kun seuraava vihervasemmistolainen hallitus on hyvillä Marinin linjoilla saattanut Suomen lopulliseen pankrottiin, niin se syyttää kaikesta edellistä hallitusta ja erityisesti perussuomalaisia.
Se, mikä on myös varmaa on että haittamaahanmuuttoon ja akateemisiin suojatyöntekijöihin ei puututa ensinkään.


Ei kommentteja:
Lähetä kommentti